Home Seyahat ve Keşif Bir Gezgin Hayal ediyorum, Seyahat Bloğu yazan…

Bir Gezgin Hayal ediyorum, Seyahat Bloğu yazan…

by Sefa MADAN
0 comment

2023 yılı öncesinde zaman zaman blog yazma denemelerim olsa da ciddi bir girişimim olmadı. Ben biraz maymun iştahlı dediklerindenim. Birçok şey gibi blog yazmak da bir dönem için değişik konularda denediğim ancak devamını getiremediğim bir deneyimdi. Şimdilerde orta yaşların kıyısına gelmiş olmamın olgunluğuyla daha seçici davranmaya çalışıyorum. Bu nedenle sefamadan.com da menüye eklediğim birçok bölümü sildim. Seyahat ve Yaşam alanları kaldı şu an itibariyle.

Az önce Ayhan Sicimoğlu’nun “Karga’dan Başka Kuş Tanımam” seyahat kitabı okuyordum. Ayhan Bey kitabın başında şu klasik soruya yine klasik bir cevap vererek başlamış. “Çok gezen mi, çok okuyan mı bilir?” sorusuna “Çok okuyarak gezen bilir.” cevabını bir çoğumuz duymuş yada okumuştur. Ben de daha önce de bilmeme rağmen bu sefer durup bir düşündüm ve fark ettim ki ben seyahatlerimden önce yeterince okumuyordum. Bende önce okuyup not çıkartmaya karar verdim ve bu araştırmalarımdan notlarımı da bloğumda yayınlamaya karar verdim. Merak ettiğim yerleri henüz gezemesem de bu sayede bilebileceğim. Araştırmalarımın çoğu muhtemelen internetten olacağı için bu bölüme “Dijital Seyahat Notlarım” adını verdim. Belki fiziki olarak oralarda bulunamayacağım ancak internetin tüm imkanlarını kullanacağım.

Elbette seyahat etmeye ilk defa başlamayacağım. Bu güne kadar en 20 den fazla destinasyonu seyahat amaçlı gezmişimdir. Ayrıca bir o kadar da Muğla’lı olmamın etkisiyle bir çok yeri zaten biliyorum.

Dijital Seyahat Notlarım da yer alanlar başta olmak üzere seyahatlerimi planlamaya başlayacağım. Seyahatlerimi gerçekleştirdikçe de bunları “Gezdim, Gördüm, Yazdım” şeklinde yeniden yazmaya karar verdim. Öyleyse o zaman bana hayırlı olsun.

Hadi başlayayım.

You may also like

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: