Home Lifestyle (Yaşam Tarzı) Martin Eden – Dinlediğim Kitaplar

Martin Eden – Dinlediğim Kitaplar

by Sefa MADAN
0 comment

Martin Eden Jack London tarafından yazılan bir roman. Fakat kişisel gelişim kitabı da sayabiliriz. Hatta birçok dandik kişisel gelişim kitaplarında pek bahsedilmeyen, başarının bedelini net bir şekilde vurgulaması ve gerçekçi yaklaşımı ile bir çok kişisel gelişim kitabından daha başarılı olabilir. Bu yazımda spoilar vermeyeceğim ve genel hatlarıyla ve bana hissettirdiklerini yazacağım.

Yazarın kendi hayatından esinlendiği kitabı dinlerken hemen anlaşılıyor. Kitabın adı ve ana karakteri Martin Eden’in hayatının bir kesimini konu alan kitap Martin’in yaşam mücadelesi, hırsı, azmi ile istediği şeye ulaşmak için çektiği çileyi kitap boyunca dinleyicisine yaşatıyor. Kitap başta yazar olmayı isteyenler olmak üzere bir işe girişecek olanların motivasyon amaçlı dinleyebileceği bir kitap. Ayrıca sadece kaliteli bir roman deneyimlemek için de dinlenebilir.

Martin Eden ayrıca biraz aşk, biraz da macera romanı demek de yanlış olmaz. Kitabı rahat koltuğunuzda okuyup da sonrasında vicdan muhasebesi yapmamak zor. Gerçi kitabın sonunu dinleyince insanda bir ters motivasyon etkiside yapabilir ama bir yerde kurgu roman olduğunu hatırlamak gerek.

Sonuç olarak Jack London tarafından kaleme alınan Martin Eden romanını dinlediğime memnun kaldım ve ister okuyun ister dinleyin tavsiye ederim.

Ben bu kitabı Storytel uygulamasından dinledim.

You may also like

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: