Home Lifestyle (Yaşam Tarzı) Simyacı- Sesli Kitap İnceleme (Storytel)

Simyacı- Sesli Kitap İnceleme (Storytel)

by Sefa MADAN
0 comment

Simyacı Paulo Coelho’nun 1988 yılında yayınladığı ve o günden bu güne büyük bir haranlık ve beğeni ile okunan eşsiz bir eser haline geldi. Okumadıysanız bile kitabın ve hatta yazarın adını muhakkak duymuşsunuzdur. Ben çocukluğumda bu kitabı okumuş olmama rağmen geçenlerde Storytel uygulamasında görünce “…. esas karekter çobanmıydı…” diyebildim sadece ve mümkün olan boş vakitlerimde multitasking (çoklu iş, çoklugörev) yaparak okudum. Yani, dinleniyorken veya kısa yürüyüşler yaparken dinledim. Multitasking ile ilgili bloğumdaki yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Gelişen teknoloji hepimizi esir almış ve zamanımızı hızlı sömürüyor ve multitasking bize doğru kullanıldığında bu sömürülen zamanı geri kazanmamıza olanak sağlıyor.

Gelelim kitabın içeriğine, ilk olarak kitabın anlatımı çok ama çok sade, yanlış anlaşılmasın yavan değil, daha çok sade şıklık gibi, akıcı ve bittiğine üzülebilirsiniz. Kitapdaki hikaye bir yolculuk üzerine kurulu (hangi kitap yolculuk üzerine kurulu değilki) bu yolculukta kahramanımız kişisel menkıbe (hayalini) gerçekleştirmek üzere yola çıkıyor ve macelara atılıyor. Spoilar vermeyeceğim. Ama benim kitaptan çıkarttığım “Bir gün başladığınız yer sizin hazineniz olabilir, ama yolculuk dönüşü siz asla aynı kişi olmassınız. Yolculuk bizi geliştirir.” şeklinde özetleyebilirim.

Storytel hakkındada kısaca bahsetmek isterim, Storytel kitapları dinlememizi sağlıyor, kitap okumak zaman ayırmamızı isteyen bir uğraş, nitekim zaman sınırlı ve bu nedenle bu uygulama sayesinde özellikle yürüyüş yaparken kitap dinleyebiliyorum. Storytel incelemem için, Storytel Nedir? Nasıl Kullanılır? yazımı okuyabilirsiniz. Daha fazlası için Kitap İncelemelerim ve Sesli Kitaplar kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

You may also like

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: