Home Deniz Kıyısında Deniz Kıyısında… “Denizde Yaşama Özlemle”

Deniz Kıyısında… “Denizde Yaşama Özlemle”

by sefamadan
0 comment 103 views
A+A-
Reset

Merhaba Sevgili Dostlar;

Bu yazımda sizlere hem bloğumdaki yeni bölümden hem de Denize olan tutkumdan kısaca bahsedeceğim.

Birçok kişinin ya bir tekne yada deniz manzaralı villa, en kötü ihtimalle bir deniz kasabasında ev, sahibi olma hayali vardır. İşte benim hayalim bir tekne sahibi olmak. Hatta tam olarak belirtmek gerekirse bir Katamaran sahibi olmak istiyorum. Elbette bunun boyumu aştığını biliyorum, şimdilik. Ama bu durum yine de beni hayal etmekten ve bunu hedeflemekten alıkoymuyor. Ayrıca yüzmekten balık avcılığına kadar hemen her türlü deniz ile ilgili aktivite ve spora ilgim var diyebilirim. İşte bu nedenle bloğumda bu bölüm olmazsa olmazdı.

Benim en çok arzuladığım katamaran modeli Lagoon 55 ancak katamaran sahibi firma görsel kullanımına izin vermediği için burada fotoğraflarını paylaşamıyorum. Ancak aşağıdaki videoyu izleyince belki neden bu katamaranı seçtiğimi anlayabilirsiniz.

banner

Ancak bu hayallimi şimdilik bir kenara bırakalım. Şu anda Deniz ve Denizcilik ile ilgili ilgim Kıyı Denizciliği. Şu anda En yakın sahile 90KM uzaklıktayım. Yani kabaca 90 Dakika sonra deniz kıyısına ulaşabiliyorum. Bu güne kadar çoğunlukla yüzme ve Snorkelling (Şnorkelli Yüzme) en aktif olarak yaptığım deniz aktiviteleridir. Yaklaşık 10 yıl önce 2 defa tüplü dalış da yaptım. Şimdilerde su altı manzarasını yakından izlemek için serbest dalış da yapıyorum. Yakın zamanda (Spearfishing) Zıpkın Avcılığına başlamayı planlıyorum.

Zıpkın Avcılığı Deniz ile ilgisi olmayanlar için zordur. Ancak yüzerken denizin 1 metre kadar aşağısına dalıp, düşürdüğü bir nesneyi alabilen herkes için mümkündür. Zıpkın avcılığının tehlikeleri vardır elbet ama bana göre trafikte bisiklet ile ilerlemek kadar tehlikeli değildir. Ayrıca benim bulunduğum ege denizinde büyük beyaz köpekbalığı da yok. Geri kalan riskler biraz eğitim ve kişisel deneyim ile aşılabilecek şeyler. Ama şimdi ilk yazıdan hem sizi hem de kendimi bu konu ile sıkmak istemiyorum. İlerleyen günlerde “Deniz Kıyısında” bölümünde bu konuda çokça yazı yer alacak.

Deniz ile ilgili olmak için her zaman denizde bulunmak gerekmiyor. Sürekli Deniz ve Denizcilik ile ilgili haberleri yerli ve yabancı kaynaklardan takip ediyorum. Zaman zaman bunları not da alıyorum. Şimdi bu blog sayesinde bu notlarımı sizlerle de paylaşmak istiyorum. Hem bu bölüm hem de tüm blog için keyifli okumalar dilerim.

Bu yazıda yer alan Fotoğraflar elements.envato.com’dan 03/03/2024 tarihinde lisanslanmıştır.

You Might Also Like

You may also like

Leave a Comment

Yasal Uyarı!

Bu web sitesinde (Bloğumda) bulunan içerikler kişisel deneyim sonucudur. Herhangi bir şekilde sağlık yada yatırım veya da iş tavsiyesi değildir. Uygulayıp, uygulamamak tamamen kendi tasarrufunuzdadır.

Web sitemin (Bloğumun) tüm hakları saklıdır!

İçeriklerimi izinsiz kullanmadan önce yasal yollara başvurabileceği unutma! Sefa Madan

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.