Home SM Hayat TarzıKişisel Gelişim Olumsuz Düşüncelerden Kurtulmayı Sağlayabilecek 6 Yöntem

Olumsuz Düşüncelerden Kurtulmayı Sağlayabilecek 6 Yöntem

by sefamadan
0 comment

Olumsuz Düşünceleri Ezin ve Sorumluluk Alın

Bazen hepimiz olumsuzluklarla uğraşırız ve bunlar zamanla olumsuz düşüncelere dönüşüyor. Soru şu, Olumsuz düşüncelerin senin üzerinde ne kadar gücü var? İşte olay şu ki, bunun gününüzü nasıl etkileyeceğini seçebiliyorsunuz. Hepimiz daha az olumsuzluğun daha iyi olduğunu biliyoruz, o halde neden olumsuz düşüncelerin sizi aşağı çekmesine izin veresiniz ki?

Başarının tonunu belirleyen enerji ve olumlu bir zihniyetle gününüze başlayın. Bunu yapmanın birçok yolu var ve işte benim favorilerimden 6 tanesi:

Kurban Zihniyetini Bırakın

Artık “zavallı ben” kartını oynamak yok. Evet, herkesin başına kötü şeyler gelir ve bazen dünya sana karşı yığılmış gibi hisseder. Ancak olay şu, sorunlarınıza sahip çıkmak, onları çözmeye başlamanın tek yoludur. Şikayet etmek sizi hiçbir yere götürmez. Zorluklarla doğrudan yüzleşin göreceksiniz onları daha hızlı yeneceksiniz.

Küçük Bir Olumsuzluk Dozu mu?

Beni dinleyin: Küçük, kontrollü bir olumsuzluk dozu zihinsel bir aşı gibi çalışır. Kendinize kısa süreli endişelenme veya rahatlama izni verin. Neden? Çünkü size uzun vadede bu zor duygularla nasıl daha iyi başa çıkacağınızı öğretir ve güzel zamanların daha parlak olmasını sağlar.

banner

Kendinizin En İyi Arkadaşı Olun

Olumsuz kendi kendine konuşmayı kes! Kendi kendimizin en kötü eleştirmeni olabiliriz. “Berbat ettim” yerine “Tamam, daha iyi olabilirdi. Bir dahaki sefere öğrenip daha iyisini yapacağım” deyin. Unutmayın, önemli olan aksiliklere nasıl tepki verdiğinizdir.

Her Şeyi Yazın

Bir kalem alın ve serbest yazın. Mantıklı olup olmaması önemli değil; hayal kırıklıklarınızı, endişelerinizi ve öfkenizi kağıda dökün. Şaşırtıcı derecede etkili bir sürüm (ve hatta bazen harika bir şeye bile dönüşüyor!).

Odaklanın, Meşgul Olun

Zor zamanlar zihninizi meşgul ettiğinde, bir geri dönüş planı oluşturun. Kendinize küçük, net hedefler belirleyin. Meşgul eller ve odaklanmış zihinler olumsuzluğu tozda bırakır.

Olumlu Ekibinizi Bulun

Kendinizi moral veren insanlarla kuşatın. Olumluluk gibi olumsuzluk da bulaşıcıdır! Destek sisteminiz sizi uçurumun eşiğinden döndürebilir. Biliyorum buna çevrenizde sahip olmayabilirsiniz ama neyse ki internet var. Hemen Youtube ve instagramda ilham veren insanları aramaya başlayın.

Son Söz

Olumsuzluklardan kurtulmak her gün yaptığınız bir seçimdir. Son sözü söylemesine izin vermeyin! Bu ipuçlarını deneyin ve tutumunuzun sorumluluğunu üstlenecek bir seçim yapın.

Fotoğraf: Liza Summer

You may also like

Leave a Comment

Yasal Uyarı!

Bu web sitesinde (Bloğumda) bulunan içerikler kişisel deneyim sonucudur. Herhangi bir şekilde sağlık yada yatırım veya da iş tavsiyesi değildir. Uygulayıp, uygulamamak tamamen kendi tasarrufunuzdadır.

Web sitemin (Bloğumun) tüm hakları saklıdır!

İçeriklerimi izinsiz kullanmadan önce yasal yollara başvurabileceği unutma! Sefa Madan

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.